İçeriğe geç

Burhaniye Yol Tarifi

Balıkesir Burhaniye yol tarifi; yazımızda öncelikle Burhaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burhaniye’ye nasıl gidilir? Burhaniye yol tarifi? Burhaniye yol haritası? Burhaniye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burhaniye İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Burhaniye, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Burhaniye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 420 km2’dir. Burhaniye ilçesinin rakımı ise 22 m olarak hesaplanmıştır. Burhaniye ilinin Kuzeyinde Havran, doğusunda ise İvrindi, Güneyinde ise Gömeç ilçeleri bulunmaktadır. Burhaniye ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Burhaniye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Burhaniye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 60.490 nüfusa sahiptir.

Burhaniye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Burhaniye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Burhaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Burhaniye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burhaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Burhaniye’ye Nasıl Gidilir? Burhaniye Yol Tarifi

Burhaniye’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Burhaniye’ye gelebilirsiniz. Burhaniye karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 101 km, İstanbul’a yaklaşık 370 km, Ankara’ya yaklaşık 623 km, İzmir’den ise yaklaşık 187 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Burhaniye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Burhaniye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.