Burdur Salda Gölü Arası Kaç KM

Burdur Salda Gölü arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Salda Gölü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Salda Gölü arası kaç km? Burdur Salda Gölü arası kaç saat? Burdur Salda Gölü yol tarifi? Burdur Salda Gölü arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Salda Gölü İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ilinin yüzölçümü yaklaşık 7,174 km2 ’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 6.0024” Kuzey ve 30° 16′ 56.3988” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Salda Gölü ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Salda Gölü ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 43,7 km2dir. Salda Gölü ilçesinin coğrafi konumu ise 37.33°K 29.41°D GPS koordinatlarıdır.

Burdur Salda Gölü Arası Kaç KM

Burdur Salda Gölü arası mesafe karayolu ile yaklaşık 65 km’dir. Burdur Salda Gölü arası mesafe havayolu ile yaklaşık 57 km’dir.

Burdur Salda Gölü Arası Kaç KM

Burdur Salda Gölü Arası Kaç Saat

Burdur Salda Gölü arası kaç saat; Burdur Salda Gölü arası mesafe karayolu ile yaklaşık 65 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Burdur Salda Gölü arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Burdur Salda Gölü arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 57 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Burdur Salda Gölü Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Salda Gölü arası mesafe karayolu ile yaklaşık 65 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 4 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 6 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Salda Gölü Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Salda Gölü arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Salda Gölü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Salda Gölü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.