İçeriğe geç

Burdur Merkez Yol Tarifi

Burdur Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Burdur Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Merkeze nasıl gidilir? Burdur Merkez yol tarifi? Burdur Merkez yol haritası? Burdur Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur Merkez İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Burdur Merkez, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Burdur Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.567 km2’dir. Burdur Merkez ilçesinin rakımı ise 963  m olarak hesaplanmıştır. Burdur Merkez ilinin Kuzeyinde Afyonkarahisar, doğusunda ise Ağlasun ve Çeltikçi, batısında Yeşilova, Güneyinde ise Kemer ilçeleri bulunmaktadır. Burdur Merkez ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Burdur Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Burdur Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 115.159 nüfusa sahiptir.

Burdur Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Burdur Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Burdur Merkeze yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Burdur Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur Merkeze yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Burdur Merkeze Nasıl Gidilir? Burdur Merkez Yol Tarifi

Burdur Merkeze kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Burdur Merkeze gelebilirsiniz. Burdur Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 595 km, Ankara’ya yaklaşık 448 km, İzmir’den ise yaklaşık 394 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Burdur’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Burdur demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Burdur Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.