İçeriğe geç

Bitlis Burdur Arası Kaç KM

Bitlis Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Burdur arası kaç km? Bitlis Burdur arası kaç saat? Bitlis Burdur yol tarifi? Bitlis Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Burdur Arası Kaç KM

Bitlis Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1338 km’dir. Bitlis Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1039 km’dir.

Bitlis Burdur Arası Kaç Saat

Bitlis Burdur arası kaç saat; Bitlis Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1338 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Bitlis Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Bitlis Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1039 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Bitlis Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1338 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 108 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.