İçeriğe geç

Bingöl Burdur Arası Kaç KM

Bingöl Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Burdur arası kaç km? Bingöl Burdur arası kaç saat? Bingöl Burdur yol tarifi? Bingöl Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Burdur Arası Kaç KM

Bingöl Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1255 km’dir. Bingöl Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 901 km’dir.

Bingöl Burdur Arası Kaç Saat

Bingöl Burdur arası kaç saat; Bingöl Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1255 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Bingöl Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Bingöl Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 901 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 42 dakika

Bingöl Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1255 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 70 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 101 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.