İçeriğe geç

Burdur Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Burdur ilinin alan kodu ise 248 şeklindedir. Burdur ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

248 Nerenin Alan Kodu?

Burdur İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 248 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Burdur Telefon Kodu, Burdur ili

Burdur ilçeleri, Burdur ili alan olarak Türkiye’nin kırk dokuzuncu en büyük şehridir. Burdur antikçağda İsauria, Lykaonia ile doğudan, Pamphylia ile güneyden, Likya ve Karia ile batıdan Firigya ve Galatia ilede kuzeyden çevrili Pisidia antik coğrafyasında bulunmaktadır. Burdur ismini Türkmen boylarının Kınalı aşireti mensuplarının bölgenin doğal güzelliklerinden dolayı ‘Cennet burasıdır. Burada dur!’ sözleriyle almıştır. Burdur ilinin ekonomisi ağırlıklı olarak tarımdır. Hayvancılık, ormancılık ve balıkçılık gibi ekonomik faaliyetlerde bulunmaktadır. Buğday, arpa, çavdar ve mısır gibi ürünler yetiştirilmektedir. Burdur ilinin 2020 TÜİK verisine göre 267.092 nüfusa sahiptir. Burdur ilinde on bir tane ilçe bulunmaktadır.

Burdur ili coğrafi konumu ise 37° 43′ 6.0024” Kuzey ve 30° 16′ 56.3988” Doğu gps koordinatlarıdır. Burdur ilinin yüz ölçümü 7,174 km2’dir.

Burdur Alan Kodu
Burdur Alan Kodu

Burdur Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…