İçeriğe geç

Bünyan Yol Tarifi

Kayseri Bünyan yol tarifi; yazımızda öncelikle Bünyan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bünyan’a nasıl gidilir? Bünyan yol tarifi? Bünyan yol haritası? Bünyan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bünyan İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Bünyan, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Bünyan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.210 km2’dir. Bünyan ilçesinin rakımı ise         1.345 m olarak hesaplanmıştır. Bünyan ilçesinin Kuzeyinde Sarıoğlan ve Akkışla, doğusunda Pınarbaşı, batısında Kocasinan, Melikgazi ve Talas, Güneyinde ise Tomarza ilçeleri bulunmaktadır. Bünyan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bünyan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bünyan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 30.603 nüfusa sahiptir.

Bünyan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bünyan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bünyan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bünyan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bünyan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bünyan’a Nasıl Gidilir? Bünyan Yol Tarifi

Bünyan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bünyan’a gelebilirsiniz. Bünyan karayolu ile Kayseri şehir merkezine 41 km, İstanbul’a yaklaşık 800 km, Ankara’ya yaklaşık 356 km, İzmir’den ise yaklaşık 885 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bünyan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bünyan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.