İçeriğe geç

Buldan Yol Tarifi

Denizli Buldan yol tarifi; yazımızda öncelikle Buldan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Buldan’a nasıl gidilir? Buldan yol tarifi? Buldan yol haritası? Buldan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Buldan İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Buldan, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Buldan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 523 km2’dir. Buldan ilçesinin rakımı ise 619 m olarak hesaplanmıştır. Buldan ilinin Kuzeyinde Manisa, doğusunda ise Güney, batısında Aydın, Güneyinde ise Sarayköy ilçeleri bulunmaktadır. Buldan ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Buldan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Buldan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 27.179 nüfusa sahiptir.

Buldan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Buldan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Buldan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Buldan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Buldan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Buldan’a Nasıl Gidilir? Buldan Yol Tarifi

Buldan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Buldan’a gelebilirsiniz. Buldan karayolu ile Denizli şehir merkezine 43,8 km, İstanbul’a yaklaşık 547 km, Ankara’ya yaklaşık 473 km, İzmir’den ise yaklaşık 192 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Buldan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Buldan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.