İçeriğe geç

Buldan Posta Kodu

Buldan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Buldan Posta Kodu Sorgulama

Buldan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Buldan ilçesi Hakkında

Buldan ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz elli beşinci büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Buldan, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Buldan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 523 km2’dir. Rakımı ise 619 m olarak hesaplanmıştır. Buldan ilinin Kuzeyinde Manisa, doğusunda ise Güney, batısında Aydın, Güneyinde ise Sarayköy ilçeleri bulunmaktadır. Buldan ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Buldan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Buldan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 27.223 nüfusa sahiptir.

Buldan Posta Kodu
Buldan Posta Kodu