İçeriğe geç

Bulanık Yol Tarifi

Muş Bulanık yol tarifi; yazımızda öncelikle Bulanık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bulanık’a nasıl gidilir? Bulanık yol tarifi? Bulanık yol haritası? Bulanık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bulanık İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş’un ilçesi olan Bulanık, Muş’un yerleşim yerlerinden biridir. Bulanık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.948 km2’dir. Bulanık ilçesinin rakımı ise 1.488 m olarak hesaplanmıştır. Bulanık ilçesinin Kuzeyinde Erzurum, doğusunda Malazgirt, batısında Varto ve Muş Merkez, Güneyinde ise Korkut ve Bitlis ilçeleri bulunmaktadır. Bulanık ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bulanık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bulanık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 80.643 nüfusa sahiptir.

Bulanık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bulanık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bulanık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bulanık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bulanık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bulanık’a Nasıl Gidilir? Bulanık Yol Tarifi

Bulanık’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bulanık’a gelebilirsiniz. Bulanık karayolu ile Muş şehir merkezine 123 km, İstanbul’a yaklaşık 1355 km, Ankara’ya yaklaşık 1.102 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.707 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muş Şehir Merkezinde yer alan Muş Sultan Alparslan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muş Sultan Alparslan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bulanık ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Muş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Muş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bulanık ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.