Buharkent Yol Tarifi

Aydın Buharkent yol tarifi; yazımızda öncelikle Buharkent şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Buharkent’e nasıl gidilir? Buharkent yol tarifi? Buharkent yol haritası? Buharkent İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Buharkent İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın ilçesi olan Buharkent, Aydın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Buharkent İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 124 km2’dir. Buharkent ilçesinin rakımı ise 190 m olarak hesaplanmıştır. Buharkent ilinin Kuzeyinde ve doğusunda Buharkent, batısında Kuyucak ilçeleri bulunmaktadır. Buharkent ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Buharkent İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Buharkent ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.796 nüfusa sahiptir.

Buharkent İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Buharkent Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Buharkent’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Buharkent Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Buharkent’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Buharkent’e Nasıl Gidilir? Buharkent Yol Tarifi

Buharkent’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Buharkent’e gelebilirsiniz. Buharkent karayolu ile Aydın şehir merkezine 81,6 km, İstanbul’a yaklaşık 576 km, Ankara’ya yaklaşık 514 km, İzmir’den ise yaklaşık 200 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Aydın’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Aydın demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Buharkent ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.