İçeriğe geç

Buca Yol Tarifi

İzmir Buca yol tarifi; yazımızda öncelikle Buca şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Buca’ya nasıl gidilir? Buca yol tarifi? Buca yol haritası? Buca İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Buca İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Buca, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Buca İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 178 km2’dir. Buca ilçesinin rakımı ise 78 m olarak hesaplanmıştır. Buca ilçesinin Kuzeyinde Bornova, doğusunda ise Kemalpaşa, batısında Gaziemir, Güneyinde Torbalı ve Menderes ilçeleri bulunmaktadır. Buca ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Buca İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Buca ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 510.695 nüfusa sahiptir.

Buca İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Buca Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Buca’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Buca Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Buca’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Buca’ya Nasıl Gidilir? Buca Yol Tarifi

Buca’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Buca’ya gelebilirsiniz. Buca karayolu ile İzmir şehir merkezine 22.4 km, İstanbul’a yaklaşık 492 km, Ankara’ya yaklaşık 601 km, Bursa’dan ise yaklaşık 357 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Buca ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Buca ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.