İçeriğe geç

Bozyazı Yol Tarifi

Mersin Bozyazı yol tarifi; yazımızda öncelikle Bozyazı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bozyazı’ya nasıl gidilir? Bozyazı yol tarifi? Bozyazı yol haritası? Bozyazı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bozyazı İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Bozyazı, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Bozyazı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 642 km2’dir. Bozyazı ilçesinin rakımı ise 6 m olarak hesaplanmıştır. Bozyazı ilinin Kuzeyinde Gülnar, doğusunda ise Aydıncık, batısında Anamur ilçeleri bulunmaktadır. Bozyazı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bozyazı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bozyazı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 26.595 nüfusa sahiptir.

Bozyazı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bozyazı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bozyazı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bozyazı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bozyazı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bozyazı’ya Nasıl Gidilir? Bozyazı Yol Tarifi

Bozyazı’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bozyazı’ya gelebilirsiniz. Bozyazı karayolu ile Mersin şehir merkezine 220 km, İstanbul’a yaklaşık 975 km, Ankara’ya yaklaşık 540 km, İzmir’den ise yaklaşık 781 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mersin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mersin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bozyazı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.