İçeriğe geç

Bozyazı Posta Kodu

Bozyazı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Bozyazı Posta Kodu Sorgulama

Bozyazı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Bozyazı ilçesi Hakkında

Bozyazı ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz doksan altıncı en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Bozyazı, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Bozyazı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 642 km2’dir. Rakımı ise 6 m olarak hesaplanmıştır. Bozyazı ilinin Kuzeyinde Gülnar, doğusunda ise Aydıncık, batısında Anamur ilçeleri bulunmaktadır. Bozyazı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bozyazı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bozyazı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 26.947 nüfusa sahiptir.

Bozyazı Posta Kodu
Bozyazı Posta Kodu