İçeriğe geç

Boztepe Yol Tarifi

Kırşehir Boztepe yol tarifi; yazımızda öncelikle Boztepe şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Boztepe’ye nasıl gidilir? Boztepe yol tarifi? Boztepe yol haritası? Boztepe İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Boztepe İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir’in ilçesi olan Boztepe, Kırşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Boztepe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 747 km2’dir. Boztepe ilçesinin rakımı ise 1.167 m olarak hesaplanmıştır. Boztepe ilçesinin Kuzeyinde Çiçekdağı, doğusunda Nevşehir, batısında Kırşehir Merkez, Güneyinde ise Mucur ilçeleri bulunmaktadır. Boztepe ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Boztepe İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Boztepe ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.464 nüfusa sahiptir.

Boztepe İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Boztepe Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Boztepe’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Boztepe Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Boztepe’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Boztepe’ye Nasıl Gidilir? Boztepe Yol Tarifi

Boztepe’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Boztepe’ye gelebilirsiniz. Boztepe karayolu ile Kırşehir şehir merkezine 27.4 km, İstanbul’a yaklaşık 634 km, Ankara’ya yaklaşık 189 km, İzmir’den ise yaklaşık 761 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırşehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırşehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Boztepe ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.