İçeriğe geç

Bozova Yol Tarifi

Şanlıurfa Bozova yol tarifi; yazımızda öncelikle Bozova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bozova’ya nasıl gidilir? Bozova yol tarifi? Bozova yol haritası? Bozova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bozova İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Bozova, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Bozova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.329 km2’dir. Bozova ilçesinin rakımı ise 582 m olarak hesaplanmıştır. Bozova ilçesinin Kuzeyinde Adıyaman ve Karaköprü, doğusunda Karaköprü, batısında Halfeti ve Birecik, Güneyinde ise Karaköprü ve Suruç ilçeleri bulunmaktadır. Bozova ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bozova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bozova ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 55.423 nüfusa sahiptir.

Bozova İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bozova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bozova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bozova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bozova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bozova’ya Nasıl Gidilir? Bozova Yol Tarifi

Bozova’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bozova’ya gelebilirsiniz. Bozova karayolu ile Şanlıurfa şehir merkezine 61.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.272 km, Ankara’ya yaklaşık 741 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.245 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şanlıurfa Şehir Merkezinde yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bozova ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Şanlıurfa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bozova ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.