İçeriğe geç

Bozkurt Yol Tarifi

Denizli Bozkurt yol tarifi; yazımızda öncelikle Bozkurt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bozkurt’a nasıl gidilir? Bozkurt yol tarifi? Bozkurt yol haritası? Bozkurt İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bozkurt İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Bozkurt, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Bozkurt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 462 km2’dir. Bozkurt ilçesinin rakımı ise 860 m olarak hesaplanmıştır. Bozkurt ilinin Kuzeyinde Balkan, doğusunda ise Çardak, batısında Honaz, Güneyinde ise Acıpayam ilçeleri bulunmaktadır. Bozkurt ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bozkurt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bozkurt ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.671 nüfusa sahiptir.

Bozkurt İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bozkurt Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bozkurt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bozkurt Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bozkurt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bozkurt’a Nasıl Gidilir? Bozkurt Yol Tarifi

Bozkurt’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bozkurt’a gelebilirsiniz. Bozkurt karayolu ile Denizli şehir merkezine 51,4 km, İstanbul’a yaklaşık 575 km, Ankara’ya yaklaşık 428 km, İzmir’den ise yaklaşık 287 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bozkurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bozkurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.