İçeriğe geç

Bozkurt Yol Tarifi

Kastamonu Bozkurt yol tarifi; yazımızda öncelikle Bozkurt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bozkurt’a nasıl gidilir? Bozkurt yol tarifi? Bozkurt yol haritası? Bozkurt İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bozkurt İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Bozkurt, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Bozkurt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 308 km2’dir. Bozkurt ilçesinin rakımı ise 39 m olarak hesaplanmıştır. Bozkurt ilçesinin Kuzeyinde Abana, doğusunda Çatalzeytin, batısında İnebolu ve Küre, Güneyinde ise Devrekani ilçeleri bulunmaktadır. Bozkurt ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bozkurt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bozkurt ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.468 nüfusa sahiptir.

Bozkurt İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bozkurt Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bozkurt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bozkurt Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bozkurt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bozkurt’a Nasıl Gidilir? Bozkurt Yol Tarifi

Bozkurt’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bozkurt’a gelebilirsiniz. Bozkurt karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 110 km, İstanbul’a yaklaşık 600 km, Ankara’ya yaklaşık 324 km, İzmir’den ise yaklaşık 952 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bozkurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.