İçeriğe geç

Bozkurt Posta Kodu

Bozkurt Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Bozkurt Posta Kodu Sorgulama

Bozkurt’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Bozkurt ilçesi Hakkında

Bozkurt ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz yirmi yedinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Bozkurt, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Bozkurt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 308 km2’dir. Rakımı ise 39 m olarak hesaplanmıştır. Bozkurt ilçesinin Kuzeyinde Bozkurt, doğusunda Çatalzeytin, batısında İnebolu ve Küre, Güneyinde ise Devrekani ilçeleri bulunmaktadır. Bozkurt ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bozkurt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bozkurt ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 9.620 nüfusa sahiptir.

Bozkurt Posta Kodu
Bozkurt Posta Kodu