İçeriğe geç

Bozkır Yol Tarifi

Konya Bozkır yol tarifi; yazımızda öncelikle Bozkır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bozkır’a nasıl gidilir? Bozkır yol tarifi? Bozkır yol haritası? Bozkır İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bozkır İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Bozkır, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Bozkır İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.105 km2’dir. Bozkır ilçesinin rakımı ise 1.137 m olarak hesaplanmıştır. Bozkır ilçesinin Kuzeyinde Akören, doğusunda Çumra ve Güneysınır, batısında Ahırlı ve Antalya, Güneyinde ise Hadim ilçeleri bulunmaktadır. Bozkır ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bozkır İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bozkır ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25.894 nüfusa sahiptir.

Bozkır İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bozkır Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bozkır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bozkır Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bozkır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bozkır’a Nasıl Gidilir? Bozkır Yol Tarifi

Bozkır’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bozkır’a gelebilirsiniz. Bozkır karayolu ile Konya şehir merkezine 118 km, İstanbul’a yaklaşık 700 km, Ankara’ya yaklaşık 389 km, İzmir’den ise yaklaşık 621 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bozkır ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bozkır ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.