İçeriğe geç

Bozdoğan Yol Tarifi

Aydın Bozdoğan yol tarifi; yazımızda öncelikle Bozdoğan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bozdoğan’a nasıl gidilir? Bozdoğan yol tarifi? Bozdoğan yol haritası? Bozdoğan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bozdoğan İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın ilçesi olan Bozdoğan, Aydın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Bozdoğan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 859 km2’dir. Bozdoğan ilçesinin rakımı ise 302 m olarak hesaplanmıştır. Bozdoğan ilinin Kuzeyinde Nazilli, doğusunda ise Karacasu, batısında Çine, Güneyinde ise Muğla ilçeleri bulunmaktadır. Bozdoğan ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bozdoğan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bozdoğan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 33.627 nüfusa sahiptir.

Bozdoğan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bozdoğan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bozdoğan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bozdoğan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bozdoğan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bozdoğan’a Nasıl Gidilir? Bozdoğan Yol Tarifi

Bozdoğan’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bozdoğan’a gelebilirsiniz. Bozdoğan karayolu ile Aydın şehir merkezine 70,2 km, İstanbul’a yaklaşık 643 km, Ankara’ya yaklaşık 581 km, İzmir’den ise yaklaşık 184 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Aydın’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Aydın demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bozdoğan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.