İçeriğe geç

Bozcaada Yol Tarifi

Çanakkale Bozcaada yol tarifi; yazımızda öncelikle Bozcaada şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bozcaada’ya nasıl gidilir? Bozcaada yol tarifi? Bozcaada yol haritası? Bozcaada İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bozcaada İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Bozcaada, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Bozcaada İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 37 km2’dir. Bozcaada ilçesinin rakımı ise 41 m olarak hesaplanmıştır. Bozcaada ili bir adadır. Bozcaada ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bozcaada İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bozcaada ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 2.988 nüfusa sahiptir.

Bozcaada İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bozcaada Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bozcaada’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bozcaada Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bozcaada’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir? Bozcaada Yol Tarifi

Bozcaada’ya kara yolu ve ya hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bozcaada’ya gelebilirsiniz. Bozcaada karayolu ile Çanakkale şehir merkezine 77,6 km, İstanbul’a yaklaşık 476 km, Ankara’ya yaklaşık 729 km, İzmir’den ise yaklaşık 302 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Çanakkale Şehir Merkezinde yer alan Çanakkale Havalimanı’na gidebilirsiniz. Çanakkale Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bozcaada ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.