İçeriğe geç

Boyabat Yol Tarifi

Sinop Boyabat yol tarifi; yazımızda öncelikle Boyabat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Boyabat’a nasıl gidilir? Boyabat yol tarifi? Boyabat yol haritası? Boyabat İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Boyabat İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un ilçesi olan Boyabat, Sinop’un yerleşim yerlerinden biridir. Boyabat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.512 km2’dir. Boyabat ilçesinin rakımı ise 329 m olarak hesaplanmıştır. Boyabat ilçesinin Kuzeyinde Ayancık, Erfelek, Sinop Merkez ve Gerze, doğusunda Dikmen ve Durağan, batısında Kastamonu, Güneyinde ise Saraydüzü ve Çorum ilçeleri bulunmaktadır. Boyabat ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Boyabat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Boyabat ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 44.435 nüfusa sahiptir.

Boyabat İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Boyabat Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Boyabat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Boyabat Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Boyabat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Boyabat’a Nasıl Gidilir? Boyabat Yol Tarifi

Boyabat’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Boyabat’a gelebilirsiniz. Boyabat karayolu ile Sinop şehir merkezine 77.2 km, İstanbul’a yaklaşık 602 km, Ankara’ya yaklaşık 327 km, İzmir’den ise yaklaşık 955 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sinop Şehir Merkezinde yer alan Sinop Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sinop Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Boyabat ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.