İçeriğe geç

Bornova Yol Tarifi

İzmir Bornova yol tarifi; yazımızda öncelikle Bornova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bornova’ya nasıl gidilir? Bornova yol tarifi? Bornova yol haritası? Bornova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bornova İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Bornova, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Bornova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 220 km2’dir. Bornova ilçesinin rakımı ise 78 m olarak hesaplanmıştır. Bornova ilçesinin Kuzeyinde Menemen, doğusunda Kemalpaşa, batısında Bayraklı ve Konak, Güneyinde ise Buca ilçeleri bulunmaktadır. Bornova ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bornova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bornova ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 450.992 nüfusa sahiptir.

Bornova İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bornova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bornova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bornova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bornova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bornova’ya Nasıl Gidilir? Bornova Yol Tarifi

Bornova’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bornova’ya gelebilirsiniz. Bornova karayolu ile İzmir şehir merkezine 10.9 km, İstanbul’a yaklaşık 471 km, Ankara’ya yaklaşık 581 km, Bursa’dan ise yaklaşık 336 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bornova ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bornova ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.