İçeriğe geç

Borçka Yol Tarifi

Borçka yol tarifi; yazımızda öncelikle Borçka şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Borçka’ya nasıl gidilir? Borçka yol tarifi? Borçka yol haritası? Borçka İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Borçka İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in ilçesi olan Borçka, Artvin’in yerleşim yerlerinden biridir. Borçka İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 805 km2’dir. Borçka ilçesinin rakımı ise 108 m olarak hesaplanmıştır. Borçka İlçesinin, Kuzeyinde, Ardahan, Doğusunda, Şavşat Batısında, Hopa Güneyinde, Artvin Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Borçka ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Borçka İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Borçka ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25,500 nüfusa sahiptir.

Borçka İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Borçka Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Borçka’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Borçka Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Borçka’ya yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Borçka’ya Nasıl Gidilir? Borçka Yol Tarifi

Borçka’ya kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Borçka’ya gelebilirsiniz. Borçka karayolu ile Artvin şehir merkezine 37 km, İstanbul’a yaklaşık 1256 km, Ankara’ya yaklaşık 922 km, İzmir’den ise yaklaşık 1609 km uzaklıktadır. Artvin’e havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.