İçeriğe geç

Bor Yol Tarifi

Niğde Bor yol tarifi; yazımızda öncelikle Bor şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bor’a nasıl gidilir? Bor yol tarifi? Bor yol haritası? Bor İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bor İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde’nin ilçesi olan Bor, Niğde’nin yerleşim yerlerinden biridir. Bor İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.522 km2’dir. Bor ilçesinin rakımı ise 1.130 m olarak hesaplanmıştır. Bor ilçesinin Kuzeyinde Altunhisar, doğusunda Niğde Merkez ve Çamardı, batısında Konya, Güneyinde ise Ulukışla ilçeleri bulunmaktadır. Bor ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bor İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bor ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 60.462 nüfusa sahiptir.

Bor İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bor Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bor’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bor Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bor’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bor’a Nasıl Gidilir? Bor Yol Tarifi

Bor’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bor’a gelebilirsiniz. Bor karayolu ile Niğde şehir merkezine 42.1 km, İstanbul’a yaklaşık 765 km, Ankara’ya yaklaşık 330 km, İzmir’den ise yaklaşık 777 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Niğde’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Niğde demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bor ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.