İçeriğe geç

Bolvadin Yol Tarifi

Afyon Bolvadin yol tarifi; yazımızda öncelikle Bolvadin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolvadin’e nasıl gidilir? Bolvadin yol tarifi? Bolvadin yol haritası? Bolvadin İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolvadin İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Bolvadin, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Bolvadin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 944 km2’dir. Bolvadin ilçesinin rakımı ise 990 m olarak hesaplanmıştır. Bolvadin ilinin Kuzeyinde Emirdağ, doğusunda ise Konya, batısında Çobanlar, Güneyinde ise Çay ve Sultandağı ilçeleri bulunmaktadır. Bolvadin ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bolvadin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bolvadin ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 45.384 nüfusa sahiptir.

Bolvadin İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bolvadin Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bolvadin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bolvadin Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolvadin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bolvadin’e Nasıl Gidilir? Bolvadin Yol Tarifi

Bolvadin’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bolvadin’e gelebilirsiniz. Bolvadin karayolu ile Afyon şehir merkezine 52.3km, İstanbul’a yaklaşık 449 km, Ankara’ya yaklaşık 238 km, İzmir’den ise yaklaşık 386 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bolvadin ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.