İçeriğe geç

Bitlis Bolu Arası Kaç KM

Bitlis Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Bolu arası kaç km? Bitlis Bolu arası kaç saat? Bitlis Bolu yol tarifi? Bitlis Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Bolu Arası Kaç KM

Bitlis Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1135 km’dir. Bitlis Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 938 km’dir.

Bitlis Bolu Arası Kaç Saat

Bitlis Bolu arası kaç saat; Bitlis Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1135 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 938 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Bitlis Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1135 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.