İçeriğe geç

Bingöl Bolu Arası Kaç KM

Bingöl Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Bolu arası kaç km? Bingöl Bolu arası kaç saat? Bingöl Bolu yol tarifi? Bingöl Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Bolu Arası Kaç KM

Bingöl Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1073 km’dir. Bingöl Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 787 km’dir.

Bingöl Bolu Arası Kaç Saat

Bingöl Bolu arası kaç saat; Bingöl Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1073 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 787 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 32 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 32 dakika

Bingöl Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1073 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 86 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.