İçeriğe geç

Bolu Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Bolu ilinin alan kodu ise 374 şeklindedir. Bolu ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

374 Nerenin Alan Kodu?

Bolu İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 374 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Bolu Telefon Kodu, Bolu ili

Bolu ilçeleri, Bolu ili alan olarak Türkiye’nin otuz yedinci en büyük şehridir. M.Ö. 1200’lü yıllarda Hitit toprakları gibi Bolu da Friglere ev sahipliği yapmıştır. M.Ö 6. Asırlarda Persler bölgeyi ele geçişmişti. Büyük İskender Persleri yenerek Bolu’yu ele geçişmişti. Büyük İskender öldükten sonra Bitinya İmparatorluğu kurulmuştur. Bolu ilinin ekonomisi tarım ve ormancılığa dayanmaktadır. Bolu bir tarım bölgesidir ve birçok ürün yetişebilmektedir. Arpa, buğday, çavdar ve fasulye gibi ürünler yetişmektedir. Bolu ilinin 2020 TÜİK verisine göre 314.802 nüfusa sahiptir. Bolu ilinde dokuz tane ilçe bulunmaktadır.

Bolu ilinin yüz ölçümü 8,341 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40° 43′ 57.1440” Kuzey ve 31° 36′ 29.5560” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bolu Alan Kodu
Bolu Alan Kodu

Bolu Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…