İçeriğe geç

Boğazlıyan Yol Tarifi

Yozgat Boğazlıyan yol tarifi; yazımızda öncelikle Boğazlıyan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Boğazlıyan’a nasıl gidilir? Boğazlıyan yol tarifi? Boğazlıyan yol haritası? Boğazlıyan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Boğazlıyan İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Boğazlıyan, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Boğazlıyan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.515 km2’dir. Boğazlıyan ilçesinin rakımı ise 1.071 m olarak hesaplanmıştır. Boğazlıyan ilçesinin Kuzeyinde Sarıkaya, Yozgat Merkez ve Şefaatli, doğusunda Çandır ve Çayıralan, batısında Yenifakılı ve Nevşehir, Güneyinde ise Kayseri ilçeleri bulunmaktadır. Boğazlıyan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Boğazlıyan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Boğazlıyan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 34.269 nüfusa sahiptir.

Boğazlıyan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Boğazlıyan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Boğazlıyan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Boğazlıyan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Boğazlıyan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Boğazlıyan’a Nasıl Gidilir? Boğazlıyan Yol Tarifi

Boğazlıyan’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Boğazlıyan’a gelebilirsiniz. Boğazlıyan karayolu ile Yozgat şehir merkezine 89.9 km, İstanbul’a yaklaşık 744 km, Ankara’ya yaklaşık 291 km, İzmir’den ise yaklaşık 861 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yozgat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yozgat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Boğazlıyan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.