İçeriğe geç

Boğazlıyan Posta Kodu

Boğazlıyan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Boğazlıyan Posta Kodu Sorgulama

Boğazlıyan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Boğazlıyan ilçesi Hakkında

Boğazlıyan ilçesi alan olarak Türkiye’nin yüz altmışıncı en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Boğazlıyan, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Boğazlıyan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.515 km2’dir. Rakımı ise 1.071 m olarak hesaplanmıştır. Boğazlıyan ilçesinin Kuzeyinde Sarıkaya, Yozgat Merkez ve Şefaatli, doğusunda Çandır ve Çayıralan, batısında Yenifakılı ve Nevşehir, Güneyinde ise Kayseri ilçeleri bulunmaktadır. Boğazlıyan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Boğazlıyan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Boğazlıyan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 34.019 nüfusa sahiptir.

Boğazlıyan Posta Kodu
Boğazlıyan Posta Kodu