İçeriğe geç

Boğazkale Yol Tarifi

Çorum Boğazkale yol tarifi; yazımızda öncelikle Boğazkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Boğazkale’ye nasıl gidilir? Boğazkale yol tarifi? Boğazkale yol haritası? Boğazkale İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Boğazkale İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Boğazkale, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Boğazkale İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 264 km2’dir. Boğazkale ilçesinin rakımı ise 995 m olarak hesaplanmıştır. Boğazkale ilinin Kuzeyinde ve doğusunda Alaca, batısında Sungurlu, Güneyinde ise Yozgat ilçeleri bulunmaktadır. Boğazkale ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Boğazkale İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Boğazkale ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3.766 nüfusa sahiptir.

Boğazkale İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Boğazkale Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Boğazkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Boğazkale Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Boğazkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Boğazkale’ye Nasıl Gidilir? Boğazkale Yol Tarifi

Boğazkale’ye kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Boğazkale’ye gelebilirsiniz. Boğazkale karayolu ile Çorum şehir merkezine 84,9 km, İstanbul’a yaklaşık 646 km, Ankara’ya yaklaşık 193 km, İzmir’den ise yaklaşık 796 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ulaşımı yoktur.