İçeriğe geç

Boğazkale Posta Kodu

Boğazkale Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Boğazkale Posta Kodu Sorgulama

Boğazkale’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Boğazkale ilçesi Hakkında

Boğazkale ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz altmış beşinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Boğazkale, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Boğazkale İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 264 km2’dir. Rakımı ise 995 m olarak hesaplanmıştır. Boğazkale ilinin Kuzeyinde ve doğusunda Alaca, batısında Sungurlu, Güneyinde ise Yozgat ilçeleri bulunmaktadır. Boğazkale ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Boğazkale İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Boğazkale ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.648 nüfusa sahiptir.

Boğazkale Posta Kodu
Boğazkale Posta Kodu