İçeriğe geç

Bodrum Yol Tarifi

Muğla Bodrum yol tarifi; yazımızda öncelikle Bodrum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bodrum’a nasıl gidilir? Bodrum yol tarifi? Bodrum yol haritası? Bodrum İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bodrum İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Bodrum, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Bodrum İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 650 km2’dir. Bodrum ilçesinin rakımı ise 4 m olarak hesaplanmıştır. Bodrum ilçesinin doğusunda Milas ilçesi bulunmaktadır. Bodrum ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bodrum İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bodrum ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 175.435 nüfusa sahiptir.

Bodrum İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bodrum Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bodrum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bodrum Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bodrum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bodrum’a Nasıl Gidilir? Bodrum Yol Tarifi

Bodrum’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bodrum’a gelebilirsiniz. Bodrum karayolu ile Muğla şehir merkezine 122 km, İstanbul’a yaklaşık 698 km, Ankara’ya yaklaşık 712 km, İzmir’den ise yaklaşık 239 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muğla Şehir Merkezinde yer alan Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bodrum ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.