İçeriğe geç

Bitlis Merkez Yol Tarifi

Bitlis Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Bitlis Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Merkeze nasıl gidilir? Bitlis Merkez yol tarifi? Bitlis Merkez yol haritası? Bitlis Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis Merkez İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis’in ilçesi olan Bitlis Merkez, Bitlis’in yerleşim yerlerinden biridir. Bitlis Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.064 km2’dir. Bitlis Merkez ilçesinin rakımı ise 1.637 m olarak hesaplanmıştır. Bitlis Merkez ilinin Kuzeyinde Güroymak, doğusunda ise Hizan, batısında Mutki, Güneyinde ise Siirt ilçeleri bulunmaktadır. Bitlis Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bitlis Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bitlis Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 70.699 nüfusa sahiptir.

Bitlis Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bitlis Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bitlis Merkeze yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bitlis Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis Merkeze yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bitlis Merkeze Nasıl Gidilir? Bitlis Merkez Yol Tarifi

Bitlis Merkeze kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bitlis Merkeze gelebilirsiniz. Bitlis Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1,411 km, Ankara’ya yaklaşık 1,098 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,626 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bitlis’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bitlis demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bitlis Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.