İçeriğe geç

Bingöl Bitlis Arası Kaç KM

Bingöl Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Bitlis arası kaç km? Bingöl Bitlis arası kaç saat? Bingöl Bitlis yol tarifi? Bingöl Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Bitlis Arası Kaç KM

Bingöl Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 195 km’dir. Bingöl Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 151 km’dir.

Bingöl Bitlis Arası Kaç Saat

Bingöl Bitlis arası kaç saat; Bingöl Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 195 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 151 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

42 dakika

Bingöl Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 195 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.