İçeriğe geç

Bilecik Bitlis Arası Kaç KM

Bilecik Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Bilecik ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bilecik Bitlis arası kaç km? Bilecik Bitlis arası kaç saat? Bilecik Bitlis yol tarifi? Bilecik Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bilecik ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Bilecik ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Bilecik Bitlis Arası Kaç KM

Bilecik Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1471 km’dir. Bilecik Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1063 km’dir.

Bilecik Bitlis Arası Kaç Saat

Bilecik Bitlis arası kaç saat; Bilecik Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1471 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1063 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Bilecik Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bilecik Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1471 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 81 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 118 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bilecik Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bilecik Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.