İçeriğe geç

Bitlis Batman Arası Kaç KM

Bitlis Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Batman arası kaç km? Bitlis Batman arası kaç saat? Bitlis Batman yol tarifi? Bitlis Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Batman Arası Kaç KM

Bitlis Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 182 km’dir. Bitlis Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 142 km’dir.

Bitlis Batman Arası Kaç Saat

Bitlis Batman arası kaç saat; Bitlis Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 182 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bitlis Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Bitlis Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 142 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

41 dakika

Bitlis Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 182 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.