İçeriğe geç

Bitlis Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Bitlis ilinin alan kodu ise 434 şeklindedir. Bitlis ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

434 Nerenin Alan Kodu?

Bitlis İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 434 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Bitlis Telefon Kodu, Bitlis ili

Bitlis ilçeleri, Bitlis ili alan olarak Türkiye’nin otuz altıncı en büyük şehridir. Bitlis ilinin tarihi 5000 ile 7000 yıllık ve Neolitik Çağı yani Yenitaş dönemine kadar uzanmaktadır. Bitlis ilinde gerçekçi arkeolojik çalışmalar yapılmadığından karanlık ve bilinmez bir tarihe sahiptir. Bitlis ilinin ekonomisi ağırlıklı olarak tarım ile sürdürmektedir. Hayvancılık ve ormancılıkta ekonomik faaliyetlerde yer almaktadır. Antep fıstığıi meyan kökü, elma ve kiraz gibi ürünler yetiştirilmektedir. Bitlis ilinin 2020 TÜİK verisine göre 350.994 nüfusa sahip ilimizdir. Bitlis ilinde yedi tane ilçe bulunmaktadır.

Bitlis ili coğrafi konumu ise 38° 24′ 2.0520” Kuzey ve 42° 6′ 34.2036” Doğu gps koordinatlarıdır. Bitlis ilinin yüz ölçümü 8,855 km2’dir.

Bitlis Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…