İçeriğe geç

Bismil Yol Tarifi

Diyarbakır Bismil yol tarifi; yazımızda öncelikle Bismil şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bismil’e nasıl gidilir? Bismil yol tarifi? Bismil yol haritası? Bismil İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bismil İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Bismil, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Bismil İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.679 km2’dir. Bismil ilçesinin rakımı ise 548 m olarak hesaplanmıştır. Bismil ilinin Kuzeyinde Silvan, doğusunda ise Batman, batısında Sur, Güneyinde ise Çınar ilçeleri bulunmaktadır. Bismil ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bismil İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bismil ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 118.250 nüfusa sahiptir.

Bismil İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bismil Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bismil’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bismil Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bismil’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bismil’e Nasıl Gidilir? Bismil Yol Tarifi

Bismil’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bismil’e gelebilirsiniz. Bismil karayolu ile Diyarbakır şehir merkezine 52.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.385 km, Ankara’ya yaklaşık 941 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.469 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezinde yer alan Diyarbakır Havalimanı’na gidebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bismil ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Diyarbakır’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Diyarbakır demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bismil ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.