İçeriğe geç

Birecik Yol Tarifi

Şanlıurfa Birecik yol tarifi; yazımızda öncelikle Birecik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Birecik’e nasıl gidilir? Birecik yol tarifi? Birecik yol haritası? Birecik İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Birecik İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Birecik, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Birecik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 912 km2’dir. Birecik ilçesinin rakımı ise 343 m olarak hesaplanmıştır. Birecik ilçesinin Kuzeyinde Halfeti, doğusunda Bozova ve Suruç, batısında Gaziantep, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Birecik ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Birecik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Birecik ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 95.128 nüfusa sahiptir.

Birecik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Birecik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Birecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Birecik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Birecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Birecik’e Nasıl Gidilir? Birecik Yol Tarifi

Birecik’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Birecik’e gelebilirsiniz. Birecik karayolu ile Şanlıurfa şehir merkezine 120 km, İstanbul’a yaklaşık 1.198 km, Ankara’ya yaklaşık 763 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.171 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şanlıurfa Şehir Merkezinde yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Birecik ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Şanlıurfa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Birecik ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.