İçeriğe geç

Bingöl Merkez Yol Tarifi

Bingöl Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Bingöl Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Merkeze  nasıl gidilir? Bingöl Merkez yol tarifi? Bingöl Merkez yol haritası? Bingöl Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl Merkez İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl’ün ilçesi olan Bingöl Merkez, Bingöl’ün yerleşim yerlerinden biridir. Bingöl Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.814 km2’dir. Bingöl Merkez ilçesinin rakımı ise 1.159 m olarak hesaplanmıştır. Bingöl Merkez ilinin Kuzeyinde Adaklı, doğusunda ise Solhan, batısında Elazığ, Güneyinde ise Genç ilçeleri bulunmaktadır. Bingöl Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bingöl Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bingöl Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 164.835 nüfusa sahiptir.

Bingöl Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bingöl Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bingöl Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bingöl Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl Merkeze yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bingöl Merkez’e Nasıl Gidilir? Bingöl Merkez Yol Tarifi

Bingöl Merkez’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bingöl Merkeze gelebilirsiniz. Bingöl Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1,343 km, Ankara’ya yaklaşık 899 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,471 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bingöl Şehir Merkezinde yer alan Bingöl Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bingöl Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bingöl Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bingöl’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bingöl demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bingöl Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.