İçeriğe geç

Bingöl Batman Arası Kaç KM

Bingöl Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Batman arası kaç km? Bingöl Batman arası kaç saat? Bingöl Batman yol tarifi? Bingöl Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Batman Arası Kaç KM

Bingöl Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 292 km’dir. Bingöl Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 176 km’dir.

Bingöl Batman Arası Kaç Saat

Bingöl Batman arası kaç saat; Bingöl Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 292 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 176 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Bingöl Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 292 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.