İçeriğe geç

Bingöl Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Bingöl ilinin alan kodu ise 426 şeklindedir. Bingöl ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

426 Nerenin Alan Kodu?

Bingöl İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 426 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Bingöl Telefon Kodu, Bingöl ili

Bingöl ilçeleri, Bingöl ili alan olarak Türkiye’nin otuz sekizinci en büyük şehridir. 1927 yılına kadar Çolik ismi ile bir ilçemizdi. 4 Ocak 1936 yılında Bingöl iline merkez konumuna ulaşmıştır. Bingöl ilinin ekonomisi tarım, hayvancılık ve ormancılık faaliyetleri uygulanmaktadır. Ekonomisinde en önemli geçim kaynağı hayvancılık faaliyetleridir. Ayrıca arıcılık ve kümes hayvancı yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bingöl ilinin 2020 TÜİK verisine göre 281.768 nüfusa sahip ilimizdir. Bingöl ilinde sekiz tane ilçe bulunmaktadır. Merkez ilçesi Bingöl Merkez olarak geçmektedir.

Bingöl ilinin Yüz ölçümü 8,277 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 38° 53′ 7.6704” Kuzey ve 40° 29′ 47.8464” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bingöl Alan Kodu
Bingöl Alan Kodu

Bingöl Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…