Bilecik Merkez Posta Kodu

Bilecik Merkez Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Bilecik Merkez Posta Kodu Sorgulama

Bilecik Merkez’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Bilecik Merkez ilçesi Hakkında

Bilecik Merkez ilçesi alan olarak Türkiye’nin elli dördüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Bilecik’in ilçesi olan Bilecik merkez, Bilecik’in yerleşim yerlerinden biridir. Bilecik merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 793 km2’dir. Rakımı ise 513 m olarak hesaplanmıştır. Bilecik merkez ilinin Kuzeyinde Osmaneli, doğusunda ise Gölpazarı, batısında Bursa, Güneyinde ise Pazaryeri ilçeleri bulunmaktadır. Bilecik merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bilecik merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bilecik merkez ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 78.029 nüfusa sahiptir.

Bilecik Merkez Posta Kodu
Bilecik Merkez Posta Kodu