İçeriğe geç

Bilecik Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Bilecik ilinin alan kodu ise 228 şeklindedir. Bilecik ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

228 Nerenin Alan Kodu?

Bilecik İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 228 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Bilecik Telefon Kodu, Bilecik ili

Bilecik ilçeleri, Bilecik ili alan olarak Türkiye’nin yetmişinci en büyük şehridir. Günümüz yerleşimiyle alakalı bilgiler kısıtlıdır. Şehrin 4 km güneybatısında yerleşimin M.Ö 3000’lere döneminde olduğu düşünülen Agrilion antik kenti yer almaktadır. Bilecik ilinin ekonomik faaliyetleri tarım ve hayvancılıktır. Başlıca tarım ürünü olarak Buğday, baklagiller, arpa ve mısır ürünleri yetiştirilmektedir. Bilecik ilinin 2020 TÜİK verisine göre 218.717 nüfusa sahiptir. Bilecik ilinde sekiz tane ilçe bulunmaktadır. Merkez ilçesi Bilecik Merkez olarak geçmektedir.

Bilecik ilinin yüz ölçümü 4,310 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 40° 8′ 33.2664” Kuzey ve 29° 58′ 45.5880” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bilecik Alan Kodu
Bilecik Alan Kodu

Bilecik Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…