İçeriğe geç

Bigadiç Yol Tarifi

Balıkesir Bigadiç yol tarifi; yazımızda öncelikle Bigadiç şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bigadiç’e nasıl gidilir? Bigadiç yol tarifi? Bigadiç yol haritası? Bigadiç İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bigadiç İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Bigadiç, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Bigadiç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.108 km2’dir. Bigadiç ilçesinin rakımı ise 169 m olarak hesaplanmıştır. Bigadiç ilinin Kuzeyinde Kepsut, doğusunda ise Dursunbey, batısında Altıeylül, Güneyinde ise Sındırgı ilçeleri bulunmaktadır. Bigadiç ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bigadiç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bigadiç ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 49.926 nüfusa sahiptir.

Bigadiç İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bigadiç Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bigadiç’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bigadiç Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bigadiç’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bigadiç’e Nasıl Gidilir? Bigadiç Yol Tarifi

Bigadiç’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bigadiç’e gelebilirsiniz. Bigadiç karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 62,4 km, İstanbul’a yaklaşık 334 km, Ankara’ya yaklaşık 587 km, İzmir’den ise yaklaşık 202 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bigadiç ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bigadiç ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.