İçeriğe geç

Biga Yol Tarifi

Çanakkale Biga yol tarifi; yazımızda öncelikle Biga şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Biga’ya nasıl gidilir? Biga yol tarifi? Biga yol haritası? Biga İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Biga İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Biga, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Biga İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.310 km2’dir. Biga ilçesinin rakımı ise 51 m olarak hesaplanmıştır. Biga ilinin doğusunda ise Balıkesir, batısında Lapseki, Güneyinde ise Çan ilçeleri bulunmaktadır. Biga ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Biga İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Biga ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 90.418 nüfusa sahiptir.

Biga İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Biga Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Biga’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Biga Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Biga’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Biga’ya Nasıl Gidilir? Biga Yol Tarifi

Biga’ya kara yolu ve ya hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Biga’ya gelebilirsiniz. Biga karayolu ile Çanakkale şehir merkezine 98,3 km, İstanbul’a yaklaşık 318 km, Ankara’ya yaklaşık 571 km, İzmir’den ise yaklaşık 366 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Çanakkale Şehir Merkezinde yer alan Çanakkale Havalimanı’na gidebilirsiniz. Çanakkale Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Biga ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.