İçeriğe geç

Beytüşşebap Yol Tarifi

Şırnak Beytüşşebap yol tarifi; yazımızda öncelikle Beytüşşebap şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Beytüşşebap’a nasıl gidilir? Beytüşşebap yol tarifi? Beytüşşebap yol haritası? Beytüşşebap İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Beytüşşebap İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak’ın ilçesi olan Beytüşşebap, Şırnak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Beytüşşebap İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.647 km2’dir. Beytüşşebap ilçesinin rakımı ise 1.546 m olarak hesaplanmıştır. Beytüşşebap ilçesinin Kuzeyinde Van, doğusunda Hakkari, batısında Siirt ve Şırnak Merkez, Güneyinde ise Uludere ilçeleri bulunmaktadır. Beytüşşebap ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beytüşşebap İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beytüşşebap ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.330 nüfusa sahiptir.

Beytüşşebap İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Beytüşşebap Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Beytüşşebap’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Beytüşşebap Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Beytüşşebap’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Beytüşşebap’a Nasıl Gidilir? Beytüşşebap Yol Tarifi

Beytüşşebap’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Beytüşşebap’a gelebilirsiniz. Beytüşşebap karayolu ile Şırnak şehir merkezine 132 km, İstanbul’a yaklaşık 1.715 km, Ankara’ya yaklaşık 1.271 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.731 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şırnak Şehir Merkezinde yer alan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Beytüşşebap ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.